بسم الله ...
با مطالعه ای مختصر در تاریخ انقلاب اسلامی و آراء و نظرات حضرت امام و مقام معظم رهبری جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی ماند که استکبار ستیزی جزو اهداف و اصول جمهوری اسلامی ایران است . آنچه مسلم است این است که هر نظام استکباری در جهت حفظ سلطه و تحمیل سیاست های خود به سایر ملت ها سعی بر ضعیف نگه داشتن آنها داشته و تمام تلاش خود را برای صلب استقلال آنها می نمایند . اما نظام اسلامی که سعی دارد مردم خود را به بالاترین درجه ی رشد و کمال برساند هرگز نمی تواند زیر بار مصلحت های پوشالی کشور های استکباری برود .

حال سوال مهمی که اینجا مطرح است این است که نماد بارز استکبار در زمانه ی ما کیست ؟
" اگر بخواهیم استكبار را درست ترجمه كنیم، امروز با دولت متجاوز و مستكبر و یاغى و گردنكشِ آمریكا تطبیق مى‏كند. امروز عمده‏ى مستكبرین عالم آن‏ها هستند. داستان استكبار براى همه‏ى ملتها، داستان تلخى است. استكبار، یعنى در دنیا قدرتى هست كه به منافع ملتها و به خواست انسانها، توجّهى نمى‏كند. به مفاهیم ارزشى انسانى هیچ اعتنایى نمى‏كند. براى او فقط یك چیز اهمیت دارد و آن خود اوست؛ آن هم با روحیه‏ى تكبّر، افزون خواهى و زورگویى! آن هم با زبان زور، با خشونت، با شدّت، با بى‏رحمى و سفّاكى! امروز آمریكا چنین وضعى دارد.(1)
این در حالی است که انقلاب اسلامی ایران نه تنها در طول حیات خود به این شعار اساسی پایبند بوده است که با تقویت ساختار داخلی خود در عین فشار های استکبار به الگوی بارزی برای سایر ملت ها به خصوص کشور های اسلامی تبدیل شد . بیداری اسلامی را که فراموش نکرده اید ؟
"نكته این است كه مخالفت امریكا با جمهورى اسلامى، به خاطر اسلام است. چیزى كه آنها از آن احساس خطر مى‌كنند، اسلام است. این اسلام، امروز در كشورها و ملتهاى مسلمان، تجدید حیات كرده است. در پایگاه اسلام كه جمهورى اسلامى است، دشمن هر چه بتواند خرابكارى كند، خواهد كرد. هر چه بتواند این كشور و این ملت را از اهداف اسلامى دور نگه دارد، تلاش خودش را خواهد كرد تا ملتهاى دیگر، به پیمودن راه اسلام تشویق نشوند. امروز، اسلام در اروپا، در آفریقا، در آسیا و در همه‌ى دنیا ظهور و بروز ویژه‌اى دارد. مسلمانان احساس حیات دوباره‌اى مى‌كنند و این، به شدت، استكبار و بخصوص رژیم امریكا را مى‌ترساند. لذا آنها هم مى‌خواهند با اسلام مبارزه كنند. تشخیصشان این است كه یكى از راههاى مبارزه با اسلام، مبارزه با جمهورى اسلامى ایران است.(2)"

اما متاسفانه چندی است به نظر می رسد صدمه های جدی ای در حال وارد شدن به این آرمان اساسی است . شاید بتوان آغاز این حجمه ها را در انتخابات ریاست جمهوری دانست . آنجا که عده ای راه رهایی از فشار های اقتصادی را در برقراری ارتباط با آمریکا دانستند . و امروز هم . . .
آری ، میدان جنگ نرم میدان عجیبی است . دشمن این میدان به قدری فضا را با شبهه های مختلف آلوده می کند که به تدریج ذهن ها بدون دیدن اثر مستقیمی از دشمن همان چیزی را بخواهند که دشمن می خواهد .
در چنین شرایطی برخی می گویند در پی منافع ملی باید با همه ی جهان ارتباط داشته باشیم .سیاست های عده ای در این سی و چند سال ثمری جز انزوای ما نداشته است .
می گوییم :
"امام به ما یاد دادند كه جمهورى اسلامى، در سطح عالم مى‏تواند و باید از روابط سالمى با دولتها برخوردار شود. البته رابطه‏ى با امریكا مردود است؛ به سبب اینكه آمریكا یك دولت استكبارى و متجاوز و ظالم است و با اسلام و جمهورى اسلامى در حال معارضه و محاربه است. ارتباط با رژیم صهیونیستى و نیز ارتباط با رژیم نژادپرست آفریقاى جنوبى (41) مردود است؛ اما رابطه با بقیه‏ى دولتها، بسته به مصالح نظام جمهورى اسلامى است و اصل بر ایجاد ارتباط است. (3)"
می گویند فقط مذاکره ...
مگر مذاکره به معنای دست کشیدن از آرمان هاست ؟
اصلا چرا وقتی اسب مذاکره برده می شود اخم می کنید ؟
لبخند می زنیم و می گوییم :

"شما وقتى با كسى قهرید، وقتى با كسى حرف نمى‏زنید، رودربایستى باهم ندارید. در مقابلِ هم، هیچ حالت توقّعى وجود ندارد. اما وقتى با كسى مذاكره شروع شد؛ پشت میز نشستید؛ یك قهوه باهم خوردید؛ یك گپ دوستانه هم در كنارش باهم زدید؛ در فلان محفل بین‏المللى نشستید و با همدیگر یك‏خرده درددل كردید؛ بعد رودربایستى به وجود مى‏آید. آن‏وقت، اوّلِ شروعِ تحمیلات است. بدبختیهاى انقلاب‏هاى دنیا و تسلّط و نفوذ آمریكا همان‏طور كه عرض كردم از همین‏جا شروع شد. مثل كشورهایى كه بنده نمى‏خواهم اسم آن‏ها را بیاورم. امروز هم آن كشورهاى بیچاره، غالباً چهره‏هاى بسیار بدى دارند. این است كه روى مذاكره فشار مى‏آورند. اصرار مى‏كنند كه «ایران چرا نمى‏آید با ما مذاكره كند؟» عدّه‏اى هم كه آدم‏هایى ساده‏لوحند، یا نمى‏دانم، مرعوبند، یا بى‏اطّلاعند، یا غیر سیاسى‏اند، در داخل خودمان این حرفها را تكرار مى‏كنند. من نمى‏دانم مى‏فهمند چه دارند مى‏گویند؟!(4)"
 
می گویند آنها زنگ زدند . اصرار کردند دیگر ! رد احسان هم که اصلا در کار ما نیست .
دیگر نمی شود به لبخند اکتفا کرد . . .
می گوییم :
" آنها براى این‌كه جمهورى اسلامى را در افكار عمومى دنیا و مردم امریكا اگر بتوانند حتى در افكار عمومى داخل كشور زیر سؤال ببرند، از زدن انواع تهمت ها به جمهورى اسلامى ابا ندارند. جمهورى اسلامى را به عنوان یك جمهورى ضد دموكراسى، جمهورى ارتجاعى و جمهورى طرفدار بنیانهاى كهنه و منسوخ معرفى مى‌كنند. در حالى كه خودشان مى‌دانند كه آنچه مى‌گویند، خلاف است.(5)"
"مى‌گویند «ما مى‌خواهیم با جمهورى اسلامى رابطه داشته باشیم». اما این حرف دروغ است؛ یعنى رابطه‌ى سالم نمى‌خواهند؛ رابطه‌ى توأم با تحمیل مى‌خواهند؛ رابطه‌ى همراه با استكبار مى‌خواهند؛ رابطه به معناى رابطه‌ى امریكا با رژیم هاى منحط و فاسد مى‌خواهند. امروز رژیم آمریكا چاره‌اى ندارد كه این مطلب را اظهار كند."
می گویند خود آقا فرموند نرمش قهرمانانه :
می گوییم اولا این سیره ی رهبر انقلاب است که از دولت حمایت کنند و ما هم به تبعیت از ایشان همین کار را می کنیم و خواهیم کرد البته می دانم میدانید که انتقاد به معنای خالی کردن پشت دولت و عدم پشتیبانی نیست :
"بنده همیشه از دولتها حمایت كرده‏ام؛ امام هم (رضوان اللَّه تعالى علیه) در هر برهه‏اى، از دولتها و رؤساى قوه‏ى مجریه و مسئولین دولتى حمایت مى‏كردند. دلیلش هم واضح است. چون عمده‏ى بار اداره‏ى مدیریت كشور بر عهده‏ى قوه‏ى مجریه است و نظام باید از قوه‏ى مجریه، از رئیس‏جمهور، از مسئولین و از وزرا، حمایت كند. امام هم حمایت مى‏كردند؛ بنده هم در دوره‏هاى گذشته همیشه حمایت مى‏كردم‏"
بعد از آن هم یادآوری می کنیم که رهبری فرموده اند نرمش قهرمانانه ؛ توجه می کنید ، قهرمانانه .
در پایان خوب است دست به دعا برداریم و از درگاه خداوند عاجزانه طلب کنیم که ما را در حراست از آرمانهایمان یاری نماید .
1- مقام معظم رهبری : 4/1/1375
2 -مقام معظم رهبری :7/1/1371
3 -مقام معظم رهبری :4/3/1371
4 - مقام معظم رهبری : 16/8/1372
5 - مقام معظم رهبری :7/1/1371[ شنبه 11 آبان 1392 ] [ 05:55 ب.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic