همایش «افق نو» قوی ترین کنفرانس ضدصهیونیستی ایران بود که ظاهرا با درخواست وزیر امورخارجه از وزارت ارشاد تعطیل شده است. نادرطالب زاده اعلام کرده است که در صورتی که این جشنواره برگزار نشود دیگر برای جشنواره ی هالیوودیسم هم کاری انجام نخواهد داد چرا که آنرا ادامه‌ی این جشنواره می‌داند. جای تعجب این است که این تعطیلی و روند سازش با صهیونیست با سکوت رسانه‌ها و جماعت حزب‌اللهی نیز مواجه شده است.
نادر طالب زاده -دبیر جشنواره‌ی تعطیل شده- از این فاجعه می‌گوید:این جشنواره سه بار تاکنون برگزار شده و دستاوردهای رسانه‌ای آن بیشتر از هر کنفرانس ضد صهیونیستی ایران بوده است چراکه کارشناس‌های آن ۵۰ تا ۷۰ درصد آمریکایی و نویسندگان، مولفان و اساتید دانشگاه‌ و اهالی رسانه مشهور بودند و انتقاد آنها بیشتر معطوف به انتقاد از حمایت آمریکا از اسرائیل است و مقالات آنها موجود است... این درست نیست وقتی می‌توانید چهره‌هایی چون فیلیپ جراردی، مایکل جونز و سناتور گراول را بیاورید، آنها را نیاورید و اینها کسانی بودند که هنگامی که برگشتند در رسانه‌ها تاثیر گذار بودند و مثلاً سناتور گراول در مجله فارین پالیسی مطلبی منتشر کرد و متاسفانه دوستان اولین کاری که کردند تعطیل کردن این جشنواره بود.

ذوق زدگی صهیونیست‌ها از تعطیلی جشنواره:

در پی تعطیل شدن برگزاری جشنواره افق‌نو رسانه‌های غربی و صهیونیستی از این امر ابراز خرسندی کرده و آن را به صورت گسترده بازتاب دادند.روزنامه‌ها و سایت‌هایی چون «دیلی تلگراف»، «تایمز اسرائیل»، «جروزالم پست»، «یدیعوت آحارانوت»، «هاآرتص»، «آروتز شوا» و «یشیوا ورلد نیوز» از جمله رسانه‌هایی هستند که این مطلب را منتشر کردند. هاآرتص در مطلبی با عنوان «ایران تعطیلی کنفرانس ضدصهیونیستی را اعلام کرد» این اقدام را در راستای تلاش‌های دولت جدید ایران در نقشه راه خود برای نزدیکی به غرب عنوان کرده است.[ یکشنبه 28 مهر 1392 ] [ 09:20 ق.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات