رهبر معظم انقلاب امروز در پیام خود به کنگره ی عظیم حج به تبیین مسائل مهمی پیرامون جهان اسلام پرداختند . ایشان پس از بیان اینکه دوران امروز دوران بیداری و هویّت‌یابی مسلمانان است فرمودند : دولتهای استكباری و پیشاپیش آنان آمریكا، به كمك ابزارهای رسانه‌ای فراگیر و پیشرفته، چهره‌ی واقعی خود را می پوشانند و با دعوی طرفداری از حقوق بشر و دموكراسی، رفتاری خدعه‌آمیز در برابر افكار عمومی ملّتها در پیش میگیرند. آنان در حالی دم از حقوق ملّتها میزنند كه ملّتهای مسلمان، هر روز بیشتر از گذشته، آتش فتنه‌های آنان را با جسم و جان خود لمس میكنند. یك نگاه به ملّت مظلوم فلسطین كه ده‌ها سال است روزانه زخمِ جنایات رژیم صهیونیستی و حامیانش را دریافت میكند؛ یا به كشورهای افغانستان و پاكستان و عراق كه تروریسمِ زاییده‌ی سیاستهای استكبار و ایادی منطقه‌ای آنان، زندگی را به كام ملّتهای آنان تلخ كرده است؛ یا به سوریّه كه به جرم پشتیبانی از جریان مقاومت ضدّ صهیونیستی، آماج كینه‌ی سلطه‌گران بین‌المللی و كارگزاران منطقه‌ای آنان شده و به جنگ خونین داخلی گرفتار آمده است؛ یا به بحرین یا به میانمار كه در هر یك به نحوی، مسلمانان محنت‌زده و مغفول، و دشمنانشان مورد حمایتند؛ یا به ملّتهای دیگری كه از سوی آمریكا و متّحدانش، پی‌درپی به تهاجم نظامی یا تحریم اقتصادی یا خرابكاری امنیّتی تهدید میشوند؛ میتواند چهره‌ی واقعی این سردمداران نظام سلطه را به همه نشان دهد. نخبگان سیاسی و فرهنگی و دینی در همه جای جهان اسلام باید خود را به افشای این حقایق، متعهّد بدانند. این وظیفه‌ی اخلاقی و دینی همه‌ی ما است.

در چنین شرایطی چندی است شاهد این هستیم که آقای هاشمی رفسنجانی با انجام اقدامی انتحاری بحث موافقت حضرت امام با حذف شعار مرگ بر آمریکا را مطرح کرده اند . شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که چرا این اظهارات آقای هاشمی را انتحاری می دانم ؟! دلیل آن واضح است ...

شاید شما هم دیشب مستندی که در بخش های مختلف خبری با موضوع اظهارات آقای هاشمی پخش شد را دیده باشید . اجازه بدهید همین جا و داخل پرانتز از این اقدام شجاعانه ی صدا و سیما تشکر بسیار بسیار ویژه ای بکنم چرا که چنین اقدام دلیرانه ای به جد از صدا و سیمای ما بعید بود . در این مستند پاسخ های بسیار خوبی به ادعا های اخیر جناب هاشمی داده شد . حال سوال اینجاست چرا آقای هاشمی در حالی که می داند اظهارات او با عکس العمل هایی روبه رو خواهد شد و این عکس العمل ها تا چه حدی می تواند برای وجهه ی او خطرناک باشد باز هم به گفتن این حرف ها ادامه می دهد ؟

به نظر من یکی از دلایل اصلی این اظهارات آقای هاشمی در شرایط کنونی را می توان این دانست که ایشان با این کار در پی محک زدن میزان حساسیت اذهان مردم نسبت به موضوع مذکور است . بنا بر این می توان چنین تلقی کرد که در مورد اخیر هم ایشان در تلاشند با ارزیابی میزان حساسیت ملت نسبت به حذف شعار مرگ بر آمریکا برای اقدامات بعدی خود در ارتباط با برقراری رابطه با آمریکا برنامه ریزی نمایند .

متاسفانه در همین شرایط است که نیروهای حذب اللهی هم به سبب نداشتن درک درستی از شرایط در نوعی ابهام فرو رفته و حتی مشاهده می شود که دیگر صدای تکبیر از تعدادی از مساجد و حتی حرم مطهر رضوی به گوش نمی رسد .

به نظر شما در شرایط فعلی چه باید کرد ؟

آیا نباید در پی انجام فعالیت مثبتی در جهت بیشتر زنده کردن روحیه ی استکبار ستیزی و به طور ویژه آمریکا ستیزی انجام داد ؟؟؟؟[ دوشنبه 22 مهر 1392 ] [ 10:41 ب.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات