بسم الله الرحمن الرحیم
پرده ی اول : شجره ی طیبه
الم تر کیف ضرب الله مثلا کلمه طیبه کشجره طیبه اصلها ثابت و فرعها فی السماء
یک پدیده ی اجتماعی وقتی در طول تاریخ ماندگار می شود و از خطر استحاله و از دست دادن هویت واقعی خود در امان می ماند که اصل و ریشه ی آن پاکیزه و طیب باشد . وقتی ریشه های این درخت بر اساس حقانیت و پاکیزگی باشد ، آنگاه باد های خزان اثری بر او نمی گذراند ، اصلا هر روز سال برایش بهار می شود و روز به روز بارور تر می گردد .
پرده ی دوم : انقلاب ها با مخ زمین می خورند
یکی از اهداف انقلاب کبیر فرانسه از بین بردن نظام پادشاهی بود .متفکرانی همچون ولتر و ژان ژاک روسو آرمان های بلندی را برای مردم ترسیم می کردند. اما فقط بیست سال پس از انقلاب بر تمام آن آرمان ها گرد فراموشی نشست . آری بعد از بیست سال تنها دست آورد انقلاب تغییر شخص پادشاه بود . البته ناپلئون بناپارت ، پادشاه جدید فتوحات گسترده ای داشت ، اما پس از چندی این فتوحات هم از دست رفتند .
بیست سال بعد از انقلاب اکتبر ، سایه ی سیاه دیکتاتوری استالین بر سر شوروی حاکم بود . صدها هزار آدم به جرم مخالفت یا حتی توهم مخالفت با حکومت استالین نابود شدند . و چند برابر آن به سیبری تبعید شدند .
انقلاب الجزایر از مساجد و مدارس دینی شروع شد ولی حتی یک روز هم حکومت دینی در این کشور ایجاد نشد . بیست سال پس از انقلاب نه تنها هیچ اثری از پیشرفت اخلاقی و معنوی در این کشور مشاهده نمی شد بلکه حتی پیشرفت مادی ای هم حاصل نشده بود .
این در حالی است که این انقلاب ها دشمنانی که به صورت یک قدرت منسجم و سازمان یافته برای از بین بردن آنها تلاش کنند نداشتند و حتی در بعضی موارد با ایجاد انقلاب از دشمنی هایی که با آنها می شد کاسته شد .
پرده ی سوم : الله اکبر
انقلاب اسلامی ایران با هویتی دینی و با تکیه به ایمان قلبی مردم به پیروزی رسید . اهداف ، شعار ها وحتی خط مشی ها و شیوه های حکومت در این انقلاب رنگ و بوی دینی داشتند .
آری ، انقلابی در این کشور به وقوع پیوسته بود که به طور جدی سر ستیز با هر گونه استکبار داشت . پس دشمنی ها با آن از همان ابتدا شروع شد . چه از سوی آنان که منافع مادی خود را از دست داده بودند و چه از سوی کسانی که با اصل دین و حکومت دینی به خصوص حکومت انقلابی و شیعی مشکل داشتند .
پرده ی چهارم : اتحاد گرگ ها
گرگ هایی که هیچ وجه اشترکی با هم نداشتند ، در هدف از بین بردن این انقلاب با هم متحد شده بودند. ترور ، جنگ ، تحریم ... والبته تهاجم فرهنگی .
پرده ی پنجم : شجره ی طیبه و ثمراتش
شجره ی طیبه ی انقلاب به برکت ریشه ی مستحکم و پاکش از طوفان دشمنی دشمنان به مراتب کمتر آسیب می پذیرد . امروز بعد از گذشت بیش از سی سال از انقلاب اسلامی با افتخار می گوییم که شعار های کلیدی این انقلاب هنوز زنده است .همچنین تحولات عمیقی در حوزه ی سیاست ایجاد شده است . در عالم اقتصاد هم فعالیت هایی انجام شده که البته اصلا کافی نیست و اصلاح این وادی جزو اولویت های اصلی است . اما قلب دلسوزان به شدت نگران مقوله ی فرهنگ است . میدانی که دشمن هم نظر بسیار ویژه نسبت به آن دارد .
پرده ی ششم :
اگر واقعا باور داریم که امروز نبرد اصلی در میدان فرهنگ است باید اولویت های خودمان را هم بر اساس این باور تنظیم کنیم . امروز باید بدانیم که مسئله ی کشور مسئله ی اول کشور است و نیروهای دلسوز باید تمرکز خود را متوجه این مسئله نمایند . باید به این نکته توجه شود که کار در جبهه ی فرهنگی اهمیت بسیار بیشتری نسبت به کارهای اجرایی سیاسی دارد[ سه شنبه 8 مرداد 1392 ] [ 10:19 ب.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic