پرده ی اول : شانه های استوار
می گویند او که بیاید همه ی زمین را از عدل و داد پر می کند . تاریخ و حتی تجربه های سی ساله ی انقلاب نشان داده است که تحمل بار تحقق عدالت به هیچ وجه کار هر کسی نیست . و او نمی آید مگر آنکه در همچون مایی آن شانه های استوار را ببیند . هدفمان یادمان نرود ، قرار است عدالت را پیاده کنیم . نه در یک شهر ، نه فقط در یک کشور ، وسعت کار ما به وسعت زمین است .
پرده ی دوم : دو کلید طلایی
چه در مسائل شخصیمان و چه در مسائل اجتماعی موفقیت دو شرط اصلی دارد .اول این که هدفت را درست ببینی و حتی برای یک لحظه آنرا فراموش نکنی و در راه رسیدن به آن پایداری به خرج بدهی . و این معنای واقعی صبر است . باورت می شود صبر نسبت ها را چطور تغییر می دهد ؟ نسبت یک به یک ؛یک به ده می شود . شک نکن : یا ایها النبی حرض الموئمنین علی القتال ان یکن منکم عشرون صابرون یغلبوا مائتین و ان یکن منکم مائه یغلو الفا من الذین کفروا
آری جنگ امروز جنگ اراده هاست و شکست از آن کسی است که زودتر کاسه ی صبرش به سر می آید .
هنوز پرده ی دو : همان دو کلید طلایی
و بعد از اینکه کارت را برای خدا با قوت و قدرت تمام انجام دادی باید نتیجه را هم فقط و فقط از او بخواهی و به معنای حقیقی به او توکل کنی.
پرده ی سوم : ولی چطور ؟؟؟
سوال این است چطور صبر و توکل را در کارهای خود پیاده کنیم ؟
در قدم اول باید جهت درست حرکتمان را تشخیص دهیم . اگر مسیر را درست تشخیص ندهیم هر قدر بیشتر زحمت بکشیم و تند تر برویم ؛ از مقصد نهایی دور تر و دور تر می شویم .در انقلاب اسلامی امام راحل جهت گیری ها را برایمان مشخص کرده اند و مقام معظم رهبری سالهاست که به بازآفرینی گفتمان ناب امام می پردازند . پس کار اصلی ما در جهت خدمت به این انقلاب این است که این جهت گیری ها را از کلام این بزرگان استخراج کرده سرلوحه ی راهمان قرار دهیم .
پس از آن باید تلاش کنیم تا در جهت این جهت گیری های کلان سیاست های عملی مناسبی اخذ نماییم . و در راه اجرای آنها از همه ی ابزار ها و نیروها استفاده کنیم .
اما ممکن است همیشه نیرو یا سرمایه به اندازه ای که بتوانیم به تمام اهدافمان برسیم موجود نباشد . ایجاست که پای اولویت ها به میان می آید .
پرده ی سوم : و اما اولویت ...
برای اینکه حرکتمان به سمت آرمان ها حرکتی مستمر و پر شتاب باشد باید اولویت اصلیمان "مستحکم کردن ساخت درونی قدرت "باشد . ساده اش این است که باید تا می توانیم خودمان را نیرومند کنیم .اما باز در میان اولویت ها بعضی کارها پر اولویت ترترتراند. امروز اولویت اصلی کشور ما پیشرفت در دو عرصه ی علم و اقتصاد است .
پرده ی آخر : چند علامت سوال - ؟؟؟
کار کردن در سطح انقلاب اسلامی لیاقت می خواهد . کلی باید منت انقلاب را هم بکشی تا بگذارند نوکری اش را بکنی . وقتی می گویم باید منتش را بکشی حساب منت گذاشتن که دیگر مشخص است . حالا بیایید از خودمان چند سوال بپرسیم ببینیم چقدر لیاقت نوکری پیدا کرده ایم .1- اگر به عمق کارهایمان نگاه کنیم آیا صبر و توکل به چشم می آید ؟ 2- چقدر جهت گیری ها را درست فهمیده ایم ؟ 3- جسارتا اصلا فهمیده ایم ؟ 4- اولویت های ما منطبق بر اولویت های انقلاب هست ؟...
تو چه سولات دیگری به سوالات من اضافه می کنی ؟


برداشتی از بیانات رهبری در دیدار اخیر با کارگزاران نظام[ پنجشنبه 3 مرداد 1392 ] [ 08:58 ب.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات