بسم الله الرحمن الرحیم
پرده ی اول :
"آقای کمیل دید سربازان معاویه دارند به سمتش می آیند و میخواهند به شهر او حمله بکنند. یکی از شهرهای شمالی عراق که ایشان مسئولش بود. بعد آمدند و  ایشون قبل از اینکه سربازان بهش برسند گفت ما هم میرویم به یکی از شهرکهای نزدیک اینجا که  تحت نفوذ معاویه است حمله میکنیم تا اونا از حمله به ما منصرف بشوند، یک تدبیر نظامی اینجوری طراحی کرد. رفت به شهر آنها حمله بکند، موفق نشد و حمله ی اهل معاویه به شهر خودش موفق بوده و در واقع لطمه خورد و برگشت. نامه نوشت برای امیرالمونین حضرت فرمود که چرا اینکارو کردی؟ چرا بدون اجازه من؟ این چه تدبیر بیخودی بود به کار بردی؟ بعد فرمودند که دیگه شما هرکاری خواستی بکنی باید از من اجازه بگیری. چند وقت بعد معاویه به شهر همجوارِ شهر کمیل که کمیل استاندار امیرالمونین بود حمله کرد. بعد کمیل رفت اونا را کمک کرد فرصت نشد اجازه بگیره یا مثلاً اجازه نگرفت رفت کمک کرد و حمله معاویه را دفع کرد... پیروزمندانه، خوشحال یک نامه نوشت برای  امیرالمومنین. نامه ای نوشت آقا ما این دفعه حمله سپاه معاویه رو به شهر بغل دستیمون دفع کردیم و برگشتیم به شهر خودمون و ... . حضرت فرمودند مگه من به تو نگفتم که تو بدون اجازه من هیچ کاری انجام نده. حالا ایندفعه پیروز شدی. ولی تو حرف من رو گوش نکردی. من بهت میگم بدون اجازه من کار نکن. این چه کاری بود کردی؟ حتی موفق شده، بازهم امیرالمومنین میگه بدون اجازه من هیچ کاری نکن. 
این امیرالمومنین میفرماید مالک اشتر اگر دسترسی به من نداشته باشه خودش بنشیند فکر کند و به یک نتیجه ای برسد.این نتیجه همان نتیجه ای است که من میخواستم بهش بگم."(1)
هنوز پرده ی اول تمام نشده :
راستی من و شمایی که به حول و قوه ی الهی قرار است در آینده در مسئولیت های مختلف ، بار این انقلاب را به دوش بکشیم ، برای اینکه در شرایط بحرانی و اضطراری بتوانیم همان تصمیمی را اتخاذ کنیم که مد نظر مولایمان است ؛چه باید بکنیم ؟

پرده ی دوم :
یکی از اعتقادات مسلم ما شیعیان این است که وقتی خداوند کسی را ولی یک جامعه قرار می دهد قطعا عنایت ویژه ای به او می کند و و اندیشه ، قول و عمل او را به نور هدایت خود آراسته می نماید  .
پرده ی سوم :
بعد از ترور شهید مطهری عده ای از دانشگاهیان به خدمت حضرت امام می رسند و از ایشان می خواهند جایگزینی برای این شهید بزرگوار معرفی کنند .امام هم به آنها می فرمایند بروید سراغ آقای خامنه ای . 
به راستی این فرمایش امام چه معنایی داشت ؟
پرده ی چهارم :
" یک وقت یک کسی یک گوشه ای صحبتی می کند و صحبت هایش را سایت ها می گیرند و رسانه ای می کنند ، و می رود شلوغ میشود، گاهی فردی را دعوت می کنند برای سخنرانی و میرود آنجا یک صحبتی کند، گاهی دو کلمه ای هم یک دفعه ای می گوید که دو نکته مهم هم گفته باشد. اما گاهی یک همایش تشکیل می دهند و برای اینکه در این همایش یک سخنرانی بشود که  شما در آن سخنرانی آن یک کلمه را بگیرید. آقای سید حسن نصرالله در لبنان یک همایشی تشکیل می دهد برای شخصیت علمی مقام معظم رهبری، و معلوم است که سخنران محوری همایش  هم خودش هست، و خودش می آید صحبت می کند چون با دقت ترین و محبوبترین فردی است که آنجا مورد اقبال و توجه است و در آن سخنرانی می آید یک حرف ویژه می زند و آن اینکه رهبر انقلاب در ایران هم غریب است، این قضاوت سید حسن نصرالله، در واقع سند گفتار بنده است، حالا ممکن است یک نفر بگوید من سید حسن نصرالله را خیلی قبول ندارم، خب ما با او دیگر خیلی بحث نمیکنیم!
پرده ی پنجم :
درگیری طولانی مدت با مسائل مبتلا به حکومت و جامعه ی اسلامی و داشتن نگاه عمیق و استرتژیک نسبت به مسائل ارزش خاصی را به اندیشه ی و به طبع بیانات رهبری بخشیده است که کمتر کس دیگری دارای این ویژگی ها را می باشد .
پرده ی ششم :
اگر بخواهیم به برخی از وظیفه ی اساسی دانشجو اشاره کنیم ، حتما در این بین باید به وظیفه ی این قشر فرهیخته نسبت به مطالبه گری از مسئولان و نیز بصیرت افزایی در جامعه اشاره کنیم .
مقام معظم رهبری در طول سالیان رهبری در حوزه های مختلف اجتماعی مطالباتی را مطرح نموده اند که اگر به آنها جامعه ی عمل پوشیده می شد نه تنها بسیاری ازمشکلات از جامعه ی ما رخت بر می بست بلکه شاهد پیشرفت های چشم گیر بسیار بسیار زیادی در جامعه ی خود بودیم . کما اینکه امروز هم شاهدیم ، آنجایی پیشرفت کرده ایم که به منویات رهبری عمل نموده ایم .
با توجه به آنچه گفته شد بدون شک یکی از وظایف اصلی دانشجویان متعهد و دلسوز  این است که در قدم اول نسبت به پیدا کردن فهم دقیقی از این مطالبات اقدام نموده و در قدم دوم به طور مداوم از مسئولان تحقق این منویات را بخواهند . همچنین دانشجویان باید تمام سعی خود را در جهت ایجاد گفتمانی برخواسته از فرمایشات رهبری بنمایند تا زمینه ی مردمی اجرای این فرمایشات فراهم گردد .
پرده ی آخر :
طرح حدیث ولایت ، با محوریت انس با بیانات رهبری و با هدف دست یابی به نظام فکری ایشان چند سالی است که در سه سطح در دانشگاه امام صادق (ع) با جدیت دنبال می شود  
سطح 1: مطالعه بیانات دیدارهای مقام معظم رهبری با دانشجویان و بسیجیان
سطح 2: مطالعه بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه و بیانات حضرت آقا در سالگرد ارتحال امام(ره)
سطح 3: بیانات رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام
انتظار می رود در پایان این سه سطح دانشجویان تا حد زیادی بتوانند مسائل و موضوعات مختلف را منظر مقام معظم رهبری تحلیل نمایند .[ چهارشنبه 2 مرداد 1392 ] [ 06:15 ب.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات