این روز ها ماجرای اسید پاشی به شدت سر زبان ها افتاده است و موضوع محوری بسیاری از  محافل، از گفتگو های بسیار جدی گرفته تا شوخی ها و پیامک های طنز واقع شده است.. در چنین وضعی پرسش اساسی این است که با این اتفاقات چطور می توان مواجه شد.

به نظر می رسد اصلی ترین کار پیش از قضاوت در مورد هر مسئله ی اجتماعی، شناخت خوب صحنه است.البته پر واضح است که شناخت خوب صحنه صرفا به معنای پیگیری اخبار نیست؛ بلکه باید به تحلیلی عمیق در مورد این حوادث  دست پیدا کرد.

دشمن ابله نیست. می داند که چهره اش کریه تر از آن است که برای مواجهه با نظام اسلامی ایران مستقیما به میدان بیاید. پس باید به فکر شیوه ای دیگر برای ورود به عرصه های مختلف باشد. . با در نظر گرفتن این مسئله دو انتخاب اساسی در برابر آنان قرار دارد. البته برگزیدن یکی از دو گزینه به معنای استفاده نکردن از گزینه ی دیگر نیست.

          1- ورود با واسطه ی مزدوران داخلی و ایجاد فتنه با استفاده از آنان

          2- موج سواری رسانه ای روی حوادثی که به دلایل مختلف در خود کشور رخ می دهد

مسلم است شیوه ی  ورود دشمن در این ماجرا هم چیزی غیر از دو  گزینه ی مذکور نیست. البته قضاوت در مورد جزئیات استفاده ی دشمن از این راهبرد ها کار آسانی نیست. ولی به هر حال اصل وارد شدن دشمن برای سوء استفاده از این حوادث مثل روز روشن است. حداقل نشانه ی صریح آن هم ورود آنان با استفاده از رسانه های مختلف خود برای دامن زدن به مسائل از طریق تحریک و تهییج عواطف  است.

سوال خوب دیگری که پرداختن به آن در این بخش می تواند موثر باشد این است که این اقدامات کجای برنامه های دشمن برای مبارزه با انقلاب اسلامی قرار دارد ؟ پاسخ اولیه ای که می شود به این سوال داد این است که هنوز سیاست " اختلاف بینداز و حکومت کن " جزو راهبرد های اساسی آنان در مواجه با ما است. ایجاد یا دامن زدن به بحران های داخلی، حداقل می تواند تا مدتی ذهن مردم و مسئولان را از پرداختن به مسائل اساسی غافل کند. همین خلاء موقت هم برای دشمنی که از پیشرفت ملت ما به شدت عصبی و نگران است بسیار ارزشمند است. البته این حوادث می تواند فواید مهم تری هم داشته باشد. دشمن خوب می داند که التزام عقلی، قلبی و عملی به دین به طور جدی می تواند باعث پیوستگی مردم و حکومت دینی باشد. در چنین شرایطی دشمن باید تمام تلاش خود را برای فاصله انداختن بین مردم و دین به کار گیرد. تجربیات مسائلی داخلی مانند کوی دانشگاه و البته تجربیات بین الملی مانند داعش به ما نشان داده است دشمن در تلاش است مردم را با دین (ظواهر و ادعا های دینی) از دین (دین حقیقی) بیزار  کند. سناریوی اسید پاشی و نسبت دادن آن به نیرو های مذهبی در جهت مبارزه با بد حجابی به خوبی می تواند به این هدف کمک کند.

پس از شناختن خوب صحنه باید راهبرد خود را برای مواجهه با حوادث انتخاب کنیم . تجربیات گذشته نشان داده است آنچه که می تواند این حوادث را تبدیل به بحران کند ورود جریانات سیاسی به ماجرا است.  جریانات سیاسی به شدت این استعداد را دارند که از کاه کوه بسازند و مسائل ساده را پیچیده کنند.

جریان رسانه ای ما هم باید تلاش خود را برای خنثی کردن تبلیغات دشمن مضاعف کنند. بدون شک اقدام اولیه در این مسیر دامن نزدن به شایعات  دشمن است. پس از این مسئله می توان آگاه کردن مردم از حقایق را راه حل اساسی برای بصیرت بخشی به مردم دانست.

دستگاه قضایی هم باید هر چه سریعتر با عاملین این حادثه برخورد قاطع کند. برخورد سریع و عادلانه با این جنایتکاران از گمانه زنی های مغرضانه و شایعه پراکنی جلوگیری می کند و شبهه ی حمایت نظام از این اقدامات را از بین می برد.

امید است مجموعه ی این حوادث به افزایش بصیرت مردم ما بیفزاید و بیش از پیش به ما اثبات کند که دشمن با جدیت تمام در صدد ضربه زدن به مسیر انقلاب است.

[ یکشنبه 4 آبان 1393 ] [ 05:50 ب.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات