بسم الله

بعد از این همه داغ ، داغ حتی یک لرزش کوچک در صدایت را هم به دل دشمن گذاشتی  . همین صلابت صدایت لرزه به دلهای ضعیف منافقان و جاهلان انداخت  که : یا اَهلَ‌الكوفَةِ یا اَهلَ الخَتلِ و الغَدرِ اَ تَبكونَ، اَلا فَلا رَقأَتِ العَبرَةُ وَ لاهَدَأَتِ الزَّفرَةُ اِنَّما مَثَلُكُم كَمَثَلِ التِى نَقَضَت غَزلَها مِن بَعدِ قُوَّةٍ اَنكاثاً .

تیر خلاصت را اما باید به ابن زیاد ملعون بزی . شما میخواهید خاندان پیغمبر را به خیال باطل خودتان مغلوب كنید، منكوب كنید، ذلیل كنید؟ لِلهِ العِزَّةُ وَ لِرَسولِهِ وَ لِلمُؤِمنین.آری تیر خلاص همین است ؛  ما رأیت الا جمیلا .

چشمان برادر وقتی از روی نی به تو خیره می شد گویا تر از صد زبان می گفت چه کسی صادق تر از تو در وعده اش بود خواهرم ؟

در میان مومنین مردانی هستند که...

آه که  چقدر افتخار انگیز است این لفظ مرد . آدم به وجد می آید . اصلا خستگی های تمام روز از وجودت خارج می شود با یک بار زیبا گفتن این لفظ .می دانم می فهمی مرد را در برابر نا مرد می گویم نه در برابر زن که به این تعبیر مرد ترین مردان زینب است .

مرد برای من و تو تعارف شده . خدا قدر واژه ها را می داند و به هر کسی این افتخار را نمی دهد . خدا که به کسی می گوید مرد که پای عهدش بایستد .

و لَقَد كانوا عهَدُوا اللهَ مِن قَبلُ لا یُوَلّونَ الاَدبار .

بله یک عمر باید دشمن در حسرت دیدن ذره ای ضعف در تو باشد تا بعد خدا مرد صدایت کند.

 همه ی اینها را گفتم تا یادآوری کنم که عهد بسته ایم حتی لحظه ای پشت به دشمن نمی کنیم. آری ما آن امتی هستیم که نرمشمان در برابر دشمن هم قهرمانانه است. مَن یُوَلِّهِم یَومَئِذٍ دُبُرَهُ اِلّا مُتَحَرِّفاً لِقِتالٍ اَو مُتَحَیِّزاً اِلى‌ فِئَةٍ فَقَد بآءَ بِغَضَبٍ مِنَ الله

حال اگر با دشمن اینچنین رفتار کردیم و در مذاکره یمان هم یادمان نرفت که دشمن دشمن است و ما مرد جنگی آنگاه می توانیم به حسینمان بگوییم ما بر سر آن عهد که بستیم نشستیم ...[ شنبه 16 آذر 1392 ] [ 05:14 ب.ظ ] [ محسن جوهری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic